چکیده: فعالان بازار دلیل روند کاهشی قیمت خودروهای وارداتی را بلاتکلیفی این بازار و البته نبود مشتری می‌دانند، زیرا کمتر فردی در این شرایط ریسک کرده و خودروی وارداتی می‌خرد.

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال بازار خرید و فروش خودرو تا حدودی رونق گرفته و هر روز قیمت‌ها روند افزایشی یا کاهش را تجربه می‌کنند. امروز قیمت انواع خودروهای داخلی نسبت به هفته گذشته کاهش قیمت داشته است اما کنار این موضوع قیمت خودروهای وارداتی هم به‌دلیل نبود مشتری بر مدار ارزانی افتاده‌ است، به‌نحوی که قیمت سانتافه امروز با کاهش ۸ میلیون تومانی نسبت به روزهای گذشته با قیمت ۲۹۵ میلیون تومان به‌فروش می‌رسد. البته این خودرو در ابتدای هفته هم شاهد کاهش ۳۲ میلیون تومانی قیمت بود.

بسیاری از فعالان بازار دلیل روند کاهشی قیمت خودروها را بلاتکلیفی این بازار و البته نبود مشتری می‌دانند زیرا کمتر فردی در این شرایط ریسک کرده و خودروی وارداتی می‌خرد.

در حال حاضر دناپلاس ــ ۵۶ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ اتوماتیک ــ ۵۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، پژو ۴۰۵SLX ــ ۳۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، سمند LX ــ ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو۲۰۷ دنده‌ای ــ ۴۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به‌فروش می‌رسد.