۹۰۰ هزار دلار کلینکر از اسکله کاوه قشم به هندوستان صادر می‌شود.


به گزارش سیمان خبر، مدیرکل گمرک، ترانزیت و ارزش افزوده سازمان منطقه آزاد قشم گفت:  بارگیری ۴۰ هزار تُن کلینکر شرکت سیمان قشم بایک فروند کشتی از روز گذشته آغاز شده و به مدت ۴ روز در اسکله کاوه ادامه دارد.

هرمز امیری افزود: این محموله روز جمعه اسکله کاوه را به مقصد اسکله هالدیا هندوستان ترک می‌کند. وی با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون چهار مرحله محصولات شرکت سیمان قشم به خارج از کشور صادر شده است، گفت: با صادرات این محموله به هندوستان، این کشور در کنار کویت، آفریقا و پاکستان به جمع خریداران سیمان و کلینکر قشم می‌پیوندد.

مدیرکل گمرک، ترانزیت و ارزش افزوده سازمان منطقه آزاد قشم افزود : از ابتدای سال تا کنون ۱۵۰ هزار تُن سیمان و کلینکر قشم به این کشور‌ها صادر شده و پیش بینی می‌شود تا پایان اسفند ماه یک محموله دیگر از محصولات شرکت سیمان قشم نیز صادر شود.

امیری از کاهش هزینه‌های توقف کشتی‌ها در اسکله کاوه و صدور مجوز اخذ هزینه از شناور‌ها معادل سایر بنادر کشور به عنوان مشوق‌های سازمان منطقه آزاد قشم برای کمک به محصولات صادراتی از این جزیره خبرداد.

جزیره قشم با هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع وسعت، با داشتن چهار شهرک صنعتی و بیش از ۱۸۰ شرکت تولیدی در جنوب ایران واقع شده است.

منبع: واحد مرکزی خبر